Fergerute for Forøy - Ågskardet

:
Avgang
Ankomst
Varighet
09:30
09:43
ca. 13 min
10:45
10:58
ca. 13 min
11:30
11:43
ca. 13 min
12:00
12:13
ca. 13 min
13:00
13:13
ca. 13 min
13:30
13:43
ca. 13 min
14:15
14:28
ca. 13 min
14:45
14:58
ca. 13 min
15:15
15:28
ca. 13 min
16:15
16:28
ca. 13 min
17:00
17:13
ca. 13 min
17:30
17:43
ca. 13 min
18:15
18:28
ca. 13 min
18:45
18:58
ca. 13 min
19:25
19:38
ca. 13 min
20:25
20:38
ca. 13 min
21:15
21:28
ca. 13 min
23:05
23:18
ca. 13 min

Om fergestrekningen

Her finner du gjeldende rutetider for og priser for ferge fra Forøy ferjekai i Meløy kommune til Ågskardet ferjekai i Meløy kommune. Rutetabellen er oppdatert med ruter for 2024.

Sambandet drives av Torghatten Nord AS, og er er en strekning på fylkesveg i Nordland.

Fergeturen har vanligvis en overfartstid på ca. 13 minutter.

Avstanden mellom fergeleiene er 2,6 km i luftlinje.

I 2022 var det 74 473 kjøretøy som reiste strekningen. I gjennomsnitt utgjorde dette 204 kjøretøy per døgn.

Rute på kart

Forøy - Ågskardet

Neste ruter: