Fergerute for Hofles - Lund

:
Avgang
Ankomst
Varighet
10:00
10:25
ca. 25 min
11:30
11:55
ca. 25 min
13:35
14:00
ca. 25 min
15:20
15:45
ca. 25 min
16:40
17:05
ca. 25 min
18:00
18:25
ca. 25 min
20:00
20:25
ca. 25 min
21:30
21:55
ca. 25 min

Om fergestrekningen

Her finner du gjeldende rutetider for for ferge fra Hofles ferjekai i Nærøysund kommune til Lund ferjekai i Namsos kommune. Rutetabellen er oppdatert med ruter for 2024.

Sambandet drives av FosenNamsos Sjø AS, og er er en strekning på Fylkesvei 769, Fylkesvei 776 i Trøndelag.

Fergeturen har vanligvis en overfartstid på ca. 25 minutter.

Avstanden mellom fergeleiene er 6,6 km i luftlinje.

I 2022 var det 97 233 kjøretøy som reiste strekningen. I gjennomsnitt utgjorde dette 266 kjøretøy per døgn.

Rute på kart

Hofles - Lund

Neste ruter: